PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE – „KRYSZTAŁY SOLI”

Szanowni Państwo !

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu wczorajszym tj. 12.12.2018 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie, podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych zdobyliśmy prestiżowe wyróżnienie. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Dobczyce zostało uhonorowane Wyróżnieniem w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w kategorii KULTURA, DZIEDZICTWO NARODOWE, TOŻSAMOŚĆ REGIONALNA.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia czytamy: „za niezwykłą dbałość o zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego Dobczyc i okolic oraz wytrwałe dążenie do odrestaurowania zamku w Dobczycach (Zamek i Skansen Dobczyce). Za niezwykle bogatą ofertę edukacji historyczno-turystycznej dla szerokiego grona odbiorców oraz promocję walorów, kultywowanie zwyczajów i obrzędów Małopolski”.

Cieszymy się, iż w roku 55. rocznicy powstania Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zostaliśmy w ten sposób docenieni.

Fot. Bruno Bonifacy, Maria Topa.