FOTORELACJA – OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO – 3 MAJA 2019

OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO – 3 MAJA 2019

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Dobczycach, są połączone z Otwarciem Sezonu Turystycznego w Muzeum Regionalnym PTTK im. Władysława Kowalskiego. 3 maja w takiej formie, staje się jedną z dobczyckich tradycji.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się wymarszem orszaku królewskiego i pocztów sztandarowych spod budynku Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego. Pochód zatrzymał się na płycie Rynku, gdzie został odegrany hymn państwowy, a zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień. Dopełnieniem było złożenie kwiatów na symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie uczestnicy pochodu wzięli udział we Mszy św.w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela, tuż obok zamku królewskiego.

Przywitanie gości w tym roku odbyły się w skansenie, aby zwrócić uwagę wszystkich, na prace jakie wykonano w ramach projektu „Skansenova”. Ponadto w programie zaplanowano walki rycerskie i zabawy plebejskie w wykonaniu członków bractw rycerskich i grup rekonstrukcyjnych. W Sali Pamięci Narodowej, można było podziwiać żołnierzy z okresu II wojny światowej.

W nocy z 3 na 4 maja, zamek rozbłysnął biało-czerwoną, patriotyczną iluminacją !

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim, bez których zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć. Szczególne podziękowania należą się pracownikom Muzeum oraz społecznikom wspierającym działalność zamku i skansenu.

Zapraszamy do oglądania albumu zdjęć z uroczystości.

Fot. Michał Kowalik