Rowerem wokół Jeziora Czortyńskiego 28.06.2020

ROWEREM WOKÓŁ JEZIORA CZORSZTYŃSKIEGO

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej tegorocznej wycieczce rowerowej organizowanej przez Klub Przewodników działający przy Oddziale PTTK w Dobczycach.

Wyruszymy autokarem w niedzielę 28 czerwca z parkingu przy ulicy Podgórskiej o godz. 8,00, Udamy się w stronę Pienin. W 2019 roku otwarto tam nową ścieżkę rowerową, która poprowadzona jest brzegami Jeziora Czorsztyńskiego. Uważana jest ona  za jedną z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce.

Po dotarciu na parking w Czorsztynie ruszymy rowerami w trasę, która poprowadzi nas przez miejscowości: Kluszkowce, Dębno Podhalańskie,  Frydman, Falsztyn do Niedzicy, a następnie wzdłuż doliny Dunajca do Sromowiec Niżnych.

Podczas wycieczki zobaczymy (z zewnątrz):

– zamek w Czorsztynie;

– kościół w Dębnie Podhalańskim, który wpisany jest listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO;

– zabudowę spiskiej wsi Frydman wraz z piwnicami podworskimi;

– rozległą panoramę widokową ze wsi Falsztyn na Gorce, Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry;

– zamek wraz z zaporą i elektrownią wodną w Niedzicy;

– przystań flisacką w Sromowcach Niżnych Kątach.

Zwieńczeniem wycieczki będzie wspólne zdjęcie w miejscowości Sromowce Niżne z majestatycznie wnoszącym się masywem Trzech Koron w tle oraz wspólna degustacja lodów.

Informacje praktyczne:

Wyjazd: 28 czerwca 2020r , niedziela , godz. 8.00., parking ul. Podgórska

Planowany powrót – około godz. 19.00.

Długość trasy rowerowej – około 50km.

Trasa poprowadzona jest prawie w całości ścieżką rowerową, z pominięciem dróg publicznych o dużym natężeniu ruchy drogowego.

Trasa ładna widokowo i stosunkowo łatwa technicznie, aczkolwiek występują dwa większe podjazdy i zjazdy, które w razie trudności pokonać można podprowadzając rower.

Od uczestnika wycieczki wymaga się:

  1. Dobrej kondycji fizycznej;
  2. Sprawnego roweru;
  3. Kasku rowerowego ;
  4. Kamizelki ochronnej odblaskowej;
  5. Maseczki ochronnej na czas przejazdu autokarem;
  6. Dobrego humoru.

Informacje i zapisy telefoniczne 505 451 570. Po  przyjęciu zgłoszenia wpłata na konto BS Dobczyce  94 8602 0000 0000 0000 0039 0001

W związku z sytuacją epidemiczną i różnymi ograniczeniami oraz zaleceniami, KAŻDY uczestnik będzie proszony o podpisanie oświadczenia. Przed wejściem do autokaru, należy przekazać przewodnikowi podpisany dokument. Odmowa podpisania oświadczenia, skutkuje wykluczeniem z uczestnictwa w wycieczce, bez zwrotu wpisowego