Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Dobczycach oraz Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Herbarz dobczycki”.
Cele konkursu:
1. Pogłębienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży o właścicielach i dzierżawcach Dobczyc na przestrzeni dziejów oraz ich herbach.
2. Pobudzenie wrażliwości historycznej i plastycznej.
3. Zwrócenie uwagi na rolę sztuki w życiu codziennym.
4. Zapoznanie uczestników z historią lokalną.
5. Uczczenie 55-lecia istnienia Muzeum Regionalnego.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z Gminy Dobczyce.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac plastycznych przedstawiających herby właścicieli i dzierżawców Dobczyc z przeszłości.
3. Herby zostały rozlosowane dla poszczególnych szkół biorących udział w konkursie i będą dostarczone wraz z regulaminem.
4. W konkursie udział biorą prace indywidualne wykonane dowolną techniką.
5. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
– klasy 1-3
– klasy 4-7
6. Każda wykonana praca musi posiadać metryczkę zawierającą następujące dane: tytuł pracy (nazwę herbu), imię i nazwisko wykonawcy, klasę i szkołę, adres oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna. Ponadto w metryczce musi się znajdować krótka notka biograficzna o właścicielu/dzierżawcy Dobczyc związanym z herbem.
7. Uczestnik (rodzice/opiekunowie prawni) zgłaszając swój udział akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu i oświadcza, iż wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie koniecznym do realizacji konkursu.
8. Nadesłane prace stają się własnością organizatora, który jednocześnie zastrzega sobie prawo do wykorzystania ich w publikacjach i wystawach muzealnych
9. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście lub pocztą do Oddziału PTTK w Dobczycach, ul. Podgórska 1. Należy je składać w terminie od 15 lutego do 13 kwietnia 2018 r.
10. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 3 maja 2018 r. w trakcie rozpoczęcia sezonu turystycznego w siedzibie Muzeum Regionalnego na zamku.
Autor: Michał Kowalik