Przysłop i Jaworzyna Kamienicka

PRZYSŁOP i JAWORZYNA KAMIENICKA
13 i 14/15 Korony Gorców👑
Sobota 24 lutego 2024 r.
Z dziennika przewodnika Kazimierza Gierlacha:
✅„Plan na sobotę był następujący: wyjście z Ochotnicy Górnej żółtym szlakiem na PRZYSŁOP, następnie zielonym na JAWORZYNĘ KAMIENICKĄ i tu chytrze sobie wymyśliłem, że bez szlaku przejdziemy na Magurki szukać szczątków Liberatora i wskoczymy na wieżę widokową. Plany są po to aby je zmieniać i to było hasło na dzisiaj. 👉Przysłop(1187) udało się zdobyć bez większego wysiłku, aczkolwiek podejście żółtym szlakiem wycisnęło z nas poty. Sam szczyt znajduje się obok szlaku, a że przyjęliśmy formułę że szczyt jest po to aby na niego wejść, musieliśmy zmagać się z głębokim śniegiem.
Następnie był bardzo żmudny marsz w głębokim i rozmiękłym śniegu na 👉Jaworzynę Kamienicką(1288). Szczyt znaleźliśmy dzięki wskazaniom GPS-a, zdjęcie i trudna decyzja, nie idziemy na Magurki, jest za trudno. Trudno, może następnym razem, tymczasem szlak prowadzi na Kiczorę, zupełnie inną niż w jesieni. Następnie dalsza walka że śniegiem na ścieżce dydaktycznej, prowadzącej do Ochotnicy Ustrzyk.
Po drodze jeszcze ognisko 🔥na polanie z widokiem na Tatry. Udało się nam wejść na 13 i 14 szczyt Korony Gorców,‼️ cała trasa liczyła 15 km i 600m przewyższenia, ale ze względu na warunki śniegowe należałoby to pomnożyć przez dwa.
We wspaniałym towarzystwie otrzymaliśmy piękne widoki i kawał górskiej przygody. 🥰
Mam wrażenie że jest to bezcenne. 🥰
Dzięki👏👏 i do zobaczenia za dwa tygodnie”🙂