OFERTA NA SEZON 2019 – NOWE ATRAKCJE !

Szanowni Państwo !

Prezentujemy znacznie odświeżoną ofertę turystyczno-edukacyjną Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach (Zamek i Skansen Dobczyce).

Na pewno najbardziej wyczekiwaną atrakcją roku będzie na nowo otwarty Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego, a w nim aż 8 nowych wystaw muzealnych ! Poza zwiedzaniem indywidualnych i grupowym oferujemy także raz w miesiącu: czasowe prezentacje obiektów, otwarte spotkania tematyczne, zorganizowane zwiedzania tematyczne. Ponadto dwa razy w sezonie zorganizujemy dla państwa spotkania ze świadkami przeszłości. Mamy też specjalną niespodziankę. W 2019 r. odbędzie się „I Dobczycka Noc Muzeów” !

W wyremontowanych, zabytkowych budynkach skansenu będą mogli państwo skorzystać z przystanków własnej aktywności, gier terenowych, multimediów oraz aplikacji na telefon.

(Zadanie realizowane wraz z Gmina i Miasto Dobczyce, w ramach projektu„SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.)

Również w murach zamku królewskiego przygotowaliśmy moc atrakcji. Będą to dwie nowe ekspozycje muzealne, w tym jedna o stałym charakterze. Udało się także przeprowadzić reorganizację naszych zbiorów archeologicznych. W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej od września 2019 r. będzie można podziwiać wystawę „Wojna i okupacja na ziemi dobczyckiej 1939-1945”, przy okazji przygotowaliśmy cykl lekcji muzealnych związanych z tym zagadnieniem. Planujemy też panel naukowy (konferencję) z udziałem cenionych historyków.

Więcej informacji w folderze poniżej.

Do zobaczenia już 2 kwietnia 2019 !