Otwarte Spotkania Tematyczne

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – STYCZEŃ 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na pierwsze z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tematem będą „Dawne zwyczaje doroczne”, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów związanych z okresem Bożego Narodzenia. Zajęcia są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży, ale również dorośli znajdą coś ciekawego dla siebie.

Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2019 r. o godzinie 9:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym. Będzie to również pierwsza w tym roku okazja, aby zobaczyć skansen po zakończonym remoncie.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – STYCZEŃ 2019
 

W dniu 30 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze z cyklu otwarte spotkanie tematyczne w dobczyckim skansenie. Uczestnicy zapoznali się z „Dawnymi zwyczajami dorocznymi”, w szczególności zaś z obrzędowością okresu Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczestniczyli także w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – LUTY 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tematem będą „Tradycyjne ozdoby Bożonarodzeniowe”. Zajęcia są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2019 r. o godzinie 9:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – LUTY 2019
 

W dniu 21 lutego 2019 r. odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne w dobczyckim skansenie. Uczestnicy zapoznali się z „Tradycyjnymi ozdobami bożonarodzeniowymi”. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – MARZEC 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tym razem tematem będzie jedna z nauk pomocniczych historii, mianowicie genealogia. Zajęcia „W poszukiwaniu przodków. Jak zacząć przygodę z genealogią?” są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy będą mogli poznać rodzaje źródeł historycznych, niezbędnych do prowadzenia poszukiwań genealogicznych. Wykonamy również wywody przodków wybranych osób.

Spotkanie odbędzie się 12 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – MARZEC 2019

W dniu 12 marca 2019 r. w Muzeum Regionalnym PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach, a dokładnie w skansenie, odbyło się otwarte spotkanie tematyczne „W poszukiwaniu przodków. Jak zacząć przygodę z genealogią ?” Młodzież zapoznała się z naukami pomocniczymi historii, a szczególnie z genealogią. Podczas prezentacji wyjaśniono podstawowe definicje jak również wskazano metody i miejsca gdzie szukać informacji o przodkach.

Po dużej dawce wiedzy teoretycznej, uczestnicy przystąpili do wykonania wywodów swoich przodków, popularnie zwanych „drzewami genealogicznymi”.

Prezentowana tematyka cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych osób.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – KWIECIEŃ 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Będzie kontynuowana tematyka obyczajów i tradycji świątecznych. Ze względu na trwający okres Wielkiego Postu, uczestnicy spotkania poznają „Dawne zwyczaje wielkanocne”. Zajęcia są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !