Otwarte Spotkania Tematyczne

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – STYCZEŃ 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na pierwsze z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tematem będą „Dawne zwyczaje doroczne”, ze szczególnym uwzględnieniem zwyczajów związanych z okresem Bożego Narodzenia. Zajęcia są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży, ale również dorośli znajdą coś ciekawego dla siebie.

Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2019 r. o godzinie 9:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym. Będzie to również pierwsza w tym roku okazja, aby zobaczyć skansen po zakończonym remoncie.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – STYCZEŃ 2019
 

W dniu 30 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze z cyklu otwarte spotkanie tematyczne w dobczyckim skansenie. Uczestnicy zapoznali się z „Dawnymi zwyczajami dorocznymi”, w szczególności zaś z obrzędowością okresu Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczestniczyli także w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – LUTY 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tematem będą „Tradycyjne ozdoby Bożonarodzeniowe”. Zajęcia są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2019 r. o godzinie 9:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – LUTY 2019
 

W dniu 21 lutego 2019 r. odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne w dobczyckim skansenie. Uczestnicy zapoznali się z „Tradycyjnymi ozdobami bożonarodzeniowymi”. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania !

OTWARTE SPOTKANIE TEMATYCZNE – MARZEC 2019

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach zaprasza na kolejne z cyklu otwarte spotkanie tematyczne. Tym razem tematem będzie jedna z nauk pomocniczych historii, mianowicie genealogia. Zajęcia „W poszukiwaniu przodków. Jak zacząć przygodę z genealogią?” są adresowane głównie dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy będą mogli poznać rodzaje źródeł historycznych, niezbędnych do prowadzenia poszukiwań genealogicznych. Wykonamy również wywody przodków wybranych osób.

Spotkanie odbędzie się 12 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w skansenie przy Muzeum Regionalnym.

Serdecznie zapraszamy ! Wstęp darmowy !