DOLINA KARPIA –ROWEROWO

 DOLINA KARPIA –ROWEROWO

zaproszenie na wycieczkę

 

Klub Przewodników PTTK w Dobczycach zaprasza na wycieczkę rowerową Doliną Karpia.

Przebieg trasy: start z Brzeźnicy na północ w stronę Wisły, następnie  wzdłuż wałów  w kierunku zachodnim do gminy Spytkowice. Na tym odcinku szlak pokrywa się częściowo z Wiślaną Trasą Rowerową. Następnie groblami nad stawami do Palczowic. Dalej przez Grodzisko i Bachowice w kierunku na Marcyporębę i na metę do Brzeźnicy.

Główną atrakcją szlaku są przeliczne stawy i rozlewiska, które historycznie tworzą tu zagłębie hodowli karpia. Piękne krajobrazy łączą w sobie fragmenty przyrody o naturalnym charakterze z dominującą na tym obszarze gospodarką rolną i rybacką

Informacje praktyczne:

Wyjazd: 26 lipca 2020r , niedziela , godz. 8.00., parking ul. Podgórska

Planowany powrót – około godz. 19.00.

Długość trasy rowerowej – około 50km.

W większości szlaku poruszamy się po spokojnych drogach asfaltowych lub opuszczonych szutrach, często poprowadzonych zaraz przy stawach.

Znaczna część trasy jest łatwa, biegnąca po płaskich terenach, ostatnie 10 km to teren bardziej pofałdowany z podjazdami  przez co zmusi nas do trochę większego wysiłku.

Regulamin wycieczek rowerowych  znajduje się na stronie  http://zamek.dobczyce.pl/planowane/

Od uczestnika wycieczki wymaga się:

A)    Dobrej kondycji fizycznej;

B)    Sprawnego roweru;

C)    Kasku rowerowego ;

D)    Kamizelki ochronnej odblaskowej;

E)     Maseczki ochronnej  na czas przejazdu autokarem;

F)     Dobrego humoru.

Informacje i zapisy telefoniczne 505 451 570. Po  przyjęciu zgłoszenia wpłata na konto BS Dobczyce  94 8602 0000 0000 0000 0039 0001. Ilość miejsc jest ograniczona.

W związku z sytuacją epidemiczną i różnymi ograniczeniami oraz zaleceniami, KAŻDY uczestnik będzie proszony o podpisanie oświadczenia. Przed wejściem do autokaru, należy przekazać przewodnikowi podpisany dokument. Odmowa podpisania oświadczenia skutkuje wykluczeniem z uczestnictwa w wycieczce bez zwrotu wpisowego.