Prelekcja w Klubie Przewodników

W DRODZE NA WSCHÓD

Prelekcja Ewy, Jacka i Karola

Ostanie spotkanie w Klubie Przewodników PTTK im. Wł. Kowalskiego w Dobczycach  wzbogacone było piękną prelekcją Ewy, Jacka i Karola   Mikołajczyków  z trzytygodniowej, wakacyjnej eskapady na wschód Polski. Nasi Koledzy Klubowi znani są z ciekawych, rodzinnych wyjazdów. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o miejscach tych znanych i mniej odwiedzanych, położonych poza szlakami turystycznymi, a  cennych kulturowo, historycznie i turystycznie.

Z dziennika Karola: „ Dzień 1 – Jest 31 lipca, 12:06, sobota. Ruszamy w Góry Świętokrzyskie. Jedziemy do Chęcin, do schroniska młodzieżowego, ale najpierw jedziemy do Bejsc. W Bejscach odwiedzamy najładniejszą renesansową kaplicę w Polsce! Jest bardzo ładna. Następnie jechaliśmy przez Wiślicę do Skorocić i rezerwatu stepowego. Później pojechaliśmy do Buska Zdroju (….)  Jest ekstra!”

Kolejne dni , to kolejne odkrycia, trasa 1046 km , w kierunku na  Opatów – Puławy – Lublin – Dorohusk –Lubaczów – Medykę – Przeworsk – Stary Sącz. Miasta i miasteczka, zamki, cerkwie, osobliwości przyrody. Prawdziwa Uczta!

Dziękujemy za wartościowa prelekcję i rozbudzenie naszej ciekawości do poznania wielu interesujących miejsc.  Polska jest piękna 🙂

(M.Topa)

Fot. E. Mikołajczyk, J. Mikołajczyk, K. Gierlach