Lubomir, Patryja, Śnieżnica

Sobota 2 lipca 2022 r.

FINAŁ KORONY BESKIDU WYSPOWEGO z przewodnikami PTTK O. Dobczyce.

Zdobycie ostatnich szczytów i spotkanie towarzyskie w Ośrodku na Śnieżnicy. Podsumowanie, wspomnienia, korony, dyplomy, ognisko z kiełbaskami, słodki poczęstunek.

Z dziennika przewodnika Kazimierza Gierlacha:

„Po fali afrykańskich upałów od rana ochłodzenie i deszcz. Trzynasta wyprawa i koniec przygody z koroną Beskidu Wyspowego. Plan na dzisiaj to wejście na Lubomir, Patryję przejazd na Przełęcz Gruszowiec i wyjście na Śnieżnicę, następnie zejście do Ośrodka Rekolekcyjnego na ognisko.

Realizacja: szybkie wejście z Kobielnika na Lubomira, zmiana koloru szlaku i już stoimy na Patryi, następnie zejście do Kobielnika gdzie czeka autokar. Widoki niestety ograniczone przez niskie chmury, ale nikt nie narzeka. Następnie przejazd na Przełęcz Gruszowiec i szybkie podejście na Śnieżnicę, to już jest koniec, z Jackiem wpadamy sobie w ramiona, korona,  dosłownie, przygotowana, gratulacje i niestety trzeba schodzić. W Ośrodku Rekolekcyjnym nasze koleżanki i koledzy czekają z ogniskiem i kiełbaskami. Posileni zajmujemy miejsca na sali konferencyjnej i następuje seria przyjemnych niespodzianek przygotowanych przez nasz support, Marysię, Ziutę, Teresę, Marka i Andrzeja. Prezentacja z krótkim komentarzem, dyplomy dla uczestników i wręczenie Jackowi i mnie pamiątkowych koszulek. Moją głowę zwieńczyła korona, dosłownie, pamiątkowa. Krótka sesja fotograficzna i z żalem schodzimy do autokaru. Dzięki 🙂 ”

Podsumowując dziękujemy uczestnikom za udział i sympatyczną atmosferę,  oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie wypraw, prowadzenie tras, opiekę nad uczestnikami

Czy to już koniec?

Ależ skąd !! następne wycieczki czekają w kolejce do realizacji

Najbliższa http://zamek.dobczyce.pl/2022/06/30/radziejowa/