Panie Profesorze to już 25 lat

Panie profesorze to już 25 lat !

25 lutego 2023 roku minęła 25 rocznica śmierci profesora Henryka Leśniaka, nauczyciela, przewodnika, instruktora. Poznaliśmy Go w trakcie kursów przewodnickich, które prowadził w Dobczycach. Dzielił się z nami obszerną wiedzą i otwartością serca. Organizował wycieczki, pokazywał piękne, często nieznane zakątki kraju. Po jego śmierci postanowiliśmy organizować w każdą rocznicę mszę św. za Jego duszę, w innym miejscu i innym kościele. To taka kontynuacja naszych wspólnych wędrówek. Zawsze po mszy zwiedzamy świątynię i ciekawostki związane z danym miejscem.

W tym roku odwiedziliśmy Radziszów i kościół  pw. św. Wawrzyńca. Obecna świątynia wybudowana została  w XV w na fundamentach poprzedniej. Podczas pożaru w 1844 spłonęła część  jej wyposażenia oraz zawaliło się sklepienie. Kościół do 1847 został odnowiony i wyposażony głównie dzięki hrabinie Helenie Dzieduszyckiej.  O historii tego miejsca opowiadał nam ksiądz Filip Pajestka.

W trakcie mszy św. modliliśmy się za Profesora i naszych zmarłych Kolegów : Stanisławę Walków, Władysława Kowalskiego, Kazimierza Kowalskiego, Gwalberta Kozubka i Stanisława Malarę.