UROKI DOLINY DUNAJCA 20.08.23

– rowerowo

– lub krajoznawczo

zaproszenie na wycieczkę w dniu 20 sierpnia 2023

Trasa rowerowa: 1 etap Stary Sącz –Nowy Sącz – Wielogłowy : 2 etap Rożnów –Tropie – Wytrzyszczka – Czchów – Zakliczyn

Trasa krajoznawcza: SKANSEN w Nowym Sączu z zachowaną kulturą Sądecczyzny – MIASTECZKO GALICYJSKIE  pozwalające zasmakować klimat miasteczka z przełomu XIX i XX w. – ZAMEK TROPSZTYN z niezwykłą legendą o zaginionym skarbie Inków – ZAMEK W CZCHOWIE  w nowej odsłonie.

START godz. 8,00, parking przy ul. Podgórskiej

Szczegóły trasy rowerowej:

– Wycieczkę zaczniemy ze Starego Sącza uroczyście przejeżdżając przez Bramę Seklerską. Zobaczymy Rynek Sądecki i ruszymy ścieżką rowerową Velo Dunajec w stronę Nowego Sącza. Po drodze zatrzymamy się na moment w miejscu, w którym rzeka Poprad kończy swój bieg i wpada do Dunajca i pomkniemy dalej. W Nowy Sączu będziemy po przebyciu 10 km. Tutaj przerwa na lody, zdjęcie przy Ratuszu i Baszcie Kowalskiej i dalej w drogę, w stronę wsi Wielogłowy po idealnie wyprofilowanej i równej jak stół ścieżce rowerowej. Wieś Wielopole – to już 25 km. za nami. Czas na przerwę.

 – Tu skończymy pierwszy etap wycieczki. Nastąpi załadunek rowerów /wszystkich/ i wspólnie z grupą krajoznawczą przejedziemy autokarem około 25km wzdłuż brzegów Jeziora Rożnowskiego do miejscowości Rożnów. Na tym odcinku nie ma jeszcze ukończonego szlaku rowerowego i ze względu na bezpieczeństwo musimy skorzystać właśnie z autokaru.

 – Dla osób chętnych wycieczkę rowerową można będzie zakończyć w Rożnowie i dalszą część dnia odbyć z grupą krajoznawczą zwiedzając zamki dunajeckie.

– W Rożnowie ruszymy dalej przez Tropie, Wytrzyszczkę, Czchów do Zakliczyna.

 Odcinek ten obfituje w rozległe widoki na Beskidy i zamki w Tropiu, Czchowie i Melsztynie.  W trakcie przejazdu skorzystamy z promu rzecznego we wsi Wytrzyszczka na Jeziorze Czchowskim. W godzinach popołudniowych z uśmiechem na twarzy wjedziemy na zakliczyński rynek, gdzie zakończymy wycieczkę. Pokonawszy z Rożnowa 30 km, a ze Starego Sącza 55km.

  Opis techniczny trasy:

Stary Sącz – Wielogłowy – 25 km.

Wielogłowy – Rożnów – 25 km – przejazd autokarem.

 Rożnów – Tropie – Wytrzyszczka – Czchów- Zakliczyn – 30 km.

 Razem około 55km. Trasa łatwa technicznie. Brak większych podjazdów i stromych zjazdów. W dużej części poprowadzona jest ścieżką rowerową z wyłączeniem ruchu drogowego, lub po drogach publicznych o małym natężeniu ruchu. Ciekawa widokowo, krajoznawczo i historycznie.

Serdecznie zapraszamy.

Wyrusz z nami na rowery….

Cena:
członkowie PTTK O/Dobczyce 140,00 zł

Sympatycy  150,00

+ 50,00 zł na bilety wstępu dla „krajoznawców”

Informacje i zapisy telefoniczne przyjmujemy do wyczerpania miejsc  tel. 505 451 570 lub biuro ul Podgórska 1

 Po przyjęciu zgłoszenia możliwość wpłaty konto nr 94 8602 0000 0000 0000 0039 0001 w BS Dobczyce

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wycieczek: http://zamek.dobczyce.pl/planowane/