OBIDOWIEC

ciąg dalszy: Korona Gorców i GSB
 21.10.2013 r.
✅ „Sobota rano, wycieczkowicze uśmiechnięci, poranna kawa dodaje wigoru, plan na dzisiaj- GSB z Rabki na👉 Obidowiec i zejście do Koninek.
Żeby ten plan zrealizować trzeba przejść ok. 17 km, wszystko przed nami.
✅ Witamy się ze św. Mikołajem przed rabczańskim dworcem, potem po świeżo spadłych liściach 🍂 obok parku zdrojowego wychodzimy poza miasto. Nocny wiatr wyczyścił powietrze i sycimy oczy pięknymi panoramami. Jest ciepło, strój na dzisiaj to koszulka z krótkim rękawem.
✅ Szybkim tempem docieramy do bacówki na 👉Maciejowej, zasługujemy na pół godziny leniuchowania.
Do schroniska na 👉Starych Wierchach mamy ok 1,5 godziny marszu, zagłębiamy się w kolorowy las. Na Starych Wierchach atmosfera pikniku, tłumy ludzi, jeszcze dajemy zarobić sprzedawcy serków i dalej w drogę na Obidowiec.
✅ Szczyt Obidowca nie jest oznaczony, na podstawie wskazań GPSa uznajemy że jesteśmy w najwyższym miejscu, jeszcze pamiątkowe zdjęcie i szybko w dół przez Suhorę na Tobołów.
Tu następuje finał na który wszyscy czekają, ognisko🔥, brzuszki pełne, piękne okoliczności przyrody, niestety muszę zburzyć tę sielankę, trzeba iść dalej, ale do parkingu w 👉Koninkach, gdzie czeka na nas autokar jest niedaleko.
Żal wracać, ale za dwa tygodnie kolejna wyprawa, dzięki👏👏 i do zobaczenia👋
Kazimierz Gierlach