Noc Muzeum 2022

NOC MUZEUM

Spotkanie w krainie księżniczek, rycerzy i smoków

1 maja 2022 r.

 Noc w Muzeum w Dobczycach

Zamek opanowały i rządziły na  nim dzieci !!! Piękne księżniczki i dzielni rycerze wspólnie z rodzicami mogli poznać zakamarki dobczyckiego zamczyska, uczestniczyć w zabawach, tańcach, wykonać uzbrojenie, korony, ozdobić je,  upiększyć i dumnie nosić.

Kilka zamkowych sal zmieniło się w pracownię plastyczną.

Pojawiła się myśl nagła, że w Dobczycach brakuje nam SMOKA!!! Zatem mali i duzi artyści tworzyli swoje własne wizje dobczyckiego smoka. Ci którzy nie posiadali talentu artystycznego, ale mieli tęgie głowy też mogli się wykazać układając puzzle z atrakcjami Starego Miasta. Natomiast Ci, którzy mieli wiedzę tajemną o Dobczycach i dobre oko mogli zmierzyć się z zadaniem pikselowym. Chętnych były dziesiątki dziesiątek i zapał wielki aż miło było patrzeć.

Na oczekujących mocniejszych przeżyć czekał KAT,  chcącym odkrywać zielarskie tajemnice służyła  zielarka, szeptunka naszych czasów. Była delikatna muzyka, tańce, ciepły wieczór, urzekający krajobraz i na zakończenie TEATR OGNIA

ACH !!!

(Maria Topa)

Zadanie realizowane było w ramach projektu „SPOTKANIE NA WZGÓRZU”  wspieranego przez Gminę Dobczyce oraz PTTK Oddział w Dobczycach i Klub Przewodników PTTK.

Fot. Maria Topa Ewa Mikołajczyk Gmina i Miasto Dobczyce Poland By Drone