Rowerowo Doliną Prądnika

28 sierpnia 2022 r. odbyła się kolejna wycieczka rowerowa z przewodnikami PTTK O.Dobczyce.

Poniżej relacja z wyjazdu kierownika wycieczki Jacka Mikołajczyka

W ostatnią niedzielę sierpnia ruszyliśmy rowerowo w teren. Tym razem start był w okolicy Charsznicy miejscowości położonej na Wyżynie Miechowskiej. Przez niektórych, z racji dominacji kapusty w uprawie, nazywana jest Kapuścianą Stolicą Polski.

Trasa wycieczki prowadziła przez mało znane zakątki powiatu miechowskiego. Najpierw w dół, potem w górę i znów w dół, do góry, tylko stromiej. I tak było przez prawie 30km. Momentami podjazdy były naprawdę ciężkie, ale wszyscy uczestnicy wycieczki sprawnie je pokonywali. W sumie przewyższeń było prawie 650 metrów. Brawo!!

Po drodze mijaliśmy maleńkie Imbramowice z klasztorem sióstr norbertanek, wioskę Wielkanoc z pięknym wywierzyskiem krasowym, Ulinę Wielką, wraz z zabytkowym drewnianym kościołem i wiele pięknych, małych i urokliwych miejscowości.

Po przejechaniu 35 km dotarliśmy do Pieskowej Skały i doliny Prądnika. A stąd już tylko w dół, w stronę Krakowa. Po drodze postój i zdjęcie z Maczugą Herkulesa, potem Ojców wraz z Bramą Krakowską i Źródełkiem Miłości, aż wreszcie Giebułtów, gdzie zakończyliśmy wycieczkę przejechawszy 55km.

Pięknie i fajnie było. Warto zwiedzać i poznawać, bo naprawdę urokliwych zakątków w regionie jest mnóstwo.

Dziękuję za towarzystwo i do zobaczenia znów.